Named for founder member June Rayner. Played over legs of 501.
Roll of honour
Year | Winner | Runners-up |
2018/19 | Michele Jenkins, Wendy Briscoe, Sue Furnell (Eagle) | Helena Prichard, Emma Perry, Denise Farrell (Red Arrows) |
2017/18 | Karen Williams, Louise Williams, Jodie Williams (Jesters) | Marie Clark, Maggie Appleton, Jane Schroder (Angels) |
2016/17 | Maureen Hudson, Sue Davies, Mel Nichols (Angels) | Wendy Jenkins, Michele Jenkins, Sue Furnell (Eagle) |
2015/16 | Sue Furnell, Michele Jenkins, Wendy Jenkins (Eagle) | Maggie Appleton, Marie Clark, Jane Schroder (Angels) |
2014/15 | Janet Goodwin, Angie Schulz, Wendy Brooks (Flying Pockets) | Pat Smith, Chris Stock, Tracey Golding (SCC) |
2013/14 | Janet Goodwin, Angie Schulz, Wendy Brooks (Flying Pockets) | Sheila Quick, Sue Evans, Wendy Sexton (Flying Pockets) |
2012/13 | Maggie Appleton, Marie Clark, Jane Schroder (Angels) | Karen Williams, Louise Williams, Jean Kempton (Jesters) |
2011/12 | Sue Furnell, Michele Jenkins, Wendy Jenkins (Eagle) | Kirsty Stuart, Sasha Bush & Pat Shepherd (Eagle) |
2010/11 | Janet Goodwin, Angie Schulz, Maureen Campbell (Flying Pockets) | Maggie Appleton, Marie Shorter, Jane Schroder (Angels) |
2009/10 | Chris Willett, Sue Davies, Monica Colbert (Wellstead Angels) | June White, Gill Livett, Lee-ann Wilson (WBL) |
2008/09 | Pat Smith, Karen Sheldon, Chris Stock (SCC) | Chris Willett, Sue Davies, Janine Willett (Wellstead Angels) |
2007/08 | Gill Rice, Lee-ann Wilson, Teresa Doney (WBL) | Dolly Malone, Roz Livermore, Janice Wellstead (Woodcutters) |
2006/07 | Gill Rice, Lee-ann Wilson, Teresa Doney (WBL) | Alice Farrell, Deanne Follett, Mary Swain (Ekco Wanderers) |
2005/06 | Gill Rice, Lee-ann Wilson, Teresa Doney (WBL) | Val Bale, Chris Barker, Sarah Brindley (Orchard Rooms) |
2004/05 | Chris Sewell, Mo Utton, Val Hayter (Ekco Ladies) | Pam Brooks, Leanne Watering, Kim Comerford (Pool Shack) |
2003/04 | Mel Nichols, Karen Sheldon, Jane Schroder (SHL) | Chris Barker, Val Bale, Sarah Brindley (Just Jesters) |
2002/03 | Kaye Murphy, L Smith, A Barker (Westcliff Club) | Ann Keane, H Martin, J Martin (Sherlock Holmes) |
2001/02 | Mel Nichols, Karen Sheldon, Jane Schroder (SHL) | Clare Coleman, Linda Hicks, Jan Kingston (Ship Leigh) |
2000/01 | George Stockwell, Tanya Stockwell, Dot Adlington (New Ship) | Jean Needs, Alice Robinson, Mary Loughborough (SCC) |
1999/2000 | Lindsay Telling, Pam Broooks, Val Bates (Ship) | Sue James, Barbara Silverman, Jane Hardy (Hockley British Legion) |
1998/99 | Connie Ebbs, Angie Schulz & D Fitzgerald ASC B | Lyn Remmer, Jean Hewitt & Michelle Phillips |
1997/98 | ASC B | Westcliff Club |
1996/97 | ||
1995/96 | Wendy Telling, Lynn Remmer, Jean Hewitt (Eagle) | Dot Adlington, Dot Pendry, Pat Moss (Churchfields) |
1994/95 | Teresa Schwendener, Kay Ford, Carol Hope (Park) | Chris Sewell, Annie Fitzgerald, Connie Ebbs (Boots & Laces) |
1993/94 | Pat Moss, Dot Adlington, Dot Pendry | Tracey Knight, Sue Hubbard, Sharon Stapleton |
1992/93 | Veronica Sullivan, Sue Turner, Linda Harris (WBL) | Sylvie Coughlin, Jackie Hammond, Kim Williams |
1991/92 | Grace Ford, Kay Ford, Teresa Schwendener | Jackie Martin, Karen Oldfield, Janet Gentle |
1990/91 | Jeanne Fleming, Linda Bowmaker, Chistine Gilroy | Ann Keane, Glad Parkinson, Janet Lewis |
1989/90 | Jackie Hammond, Sheila Deal, Rhonda Steers (Brookside) | Angie Schulz, Deb Golding, Maggie Docherty (Flarepath) |
1988/89 | E Hurst, M Johns, Kim Cornelius | B Potter, A Panter, J Underdown |
1987/88 | Janet Lewis, G Parkinson, R Macdonald | June Rayner, D Spearing, J Reid |